تور ها
banner
مدت اقامت:
محل اقامت:
امکانات:
شروع قیمت از:
مدت اقامت:
محل اقامت:
امکانات:
شروع قیمت از:
مدت اقامت:
محل اقامت:
امکانات:
شروع قیمت از:
مدت اقامت:
محل اقامت:
امکانات:
شروع قیمت از:
مدت اقامت:
محل اقامت:
امکانات:
شروع قیمت از:
مدت اقامت:
محل اقامت:
امکانات:
شروع قیمت از:
مدت اقامت:
محل اقامت:
امکانات:
شروع قیمت از:
مدت اقامت:
محل اقامت:
امکانات:
شروع قیمت از:
مدت اقامت:
محل اقامت:
امکانات:
شروع قیمت از:
مدت اقامت:
محل اقامت:
امکانات:
شروع قیمت از:
مدت اقامت:
محل اقامت:
امکانات:
شروع قیمت از:
مدت اقامت:
محل اقامت:
امکانات:
شروع قیمت از:
مدت اقامت:
محل اقامت:
امکانات:
شروع قیمت از:
مدت اقامت:
محل اقامت:
امکانات:
شروع قیمت از:
مدت اقامت:
محل اقامت:
امکانات:
شروع قیمت از:

تور تفلیس

تور تفلیس یکی از محبوب ترین تور های مسافرتی سال های اخیر بین ایرانیان است ، اگر شما هم قصد بازدید از این شهر دیدنی گرجستان را دارید بهتر است قبل از سفر اطلاعات مختصری در رابطه با آخرین قیمت تور های تفلیس ، مدارک مورد نیاز و جاذبه های گردشگری (عروس گرجستان) داشته باشید.

 

تور لحظه آخر تفلیس به چه معناست

تور های لحظه آخری تفلیس به این معنا هستند که یک یا دو روز مانده است به زمان پرواز و اگر به دنبال سفر ارزان و به صرفه هستید این تور ها برای شما مناسب هستند.

شرایط و مدارک مورد نیاز تور تفلیس

یکی از نکاتی که سفر به تفلیس را برای مردم ایران جذاب کرده است این است که نیاز به شرایط و مدارک خاصی برای سفر به تفلیس ندارید تنها باید به نکات زیر توجه داشته باشید.

 • ۱۴ روز از تزریق واکسن گذشته باشد
 • پاسپورت با ۷ ماه اعتبار

تفلیس کجاست؟

شهر تفلیس گرجستان در سال ۴۵۵ تاسیس شد. عروس گرجستان به عنوان پایتخت کشور گرجستان یکی از بزرگترین و توریستی ترین و مدر ن ترین شهرهای این کشور شناخته شده است همچنین در این قسمت از گرجستان ساختمان ها و بنا های تاریخی قدمت داری از جمله کلیسای جامع سیونی  که متعلق به قرن پنجم میلادی قرار گرفته است.تفلیس تبدیل به مقصد هیجان انگیز برای گردشگران در فصل تابستان و بهار که میزبان تعداد زیادی گردشگر و توریست در این زمان ها است.

 

یکی از بزرگترین رود خانه های ماوراء جهان از این شهر عبور میکند; رود خانه متکواری که بزرگترین رودخانه قفقاز است، تفلیس را به دو قسمت تبدیل کرده در ادامه راجع به پل صلح، یکی از پل هایی که از روی این رود عبور کرده است به شما میگوییم.

 

شهر قدیم تفلیس

تفلیس هم مانند شهر استانبول شهری تاریخی است که در کنار المان های مدرن تبدیل به یک منطقه جذاب برای تور سفر های اروپایی شده،قسمتی از این شهر کاملا بافت تاریخی و کلاسیک خود را حفظ کرده و در زمان قدیم قلب شهر تفلیس بوده وتا به امروز ماهیت خود را حفظ کرده.

در این قسمت میتوانید در کوچه های باریک سنگی و خانه های رنگی رنگی قدم بزنید.

 

پل صلح تفلیس

پل صلح تفلیس، یک پل منحنی شکل که بر فراز رودخانه متکواری ساخته شده و تبدیل به جاذبه توریستی عروس گرجستان شده.یکی از دلایل جذابیت این پل مدرن وجود  سازه آن در قلب شهری که مملو از کوچه های تاریخی است. شاید برای شما جالب باشد که سازه پل صلح شبیه به دم ماهی میباشد و قسمت قدیمی تفلیس را به پارک رایک وصل میکند.

 

آب و هوای تفلیس

آب و هوای شهر تفلیس کمی پیچیده است به دلیل وجود کوه، شهری باد خیز به شمار میرود اما هوای گرم و مرطوبی دارد.بهترین فصل سفر به این شهر در تابستان و بهار است،زیرا با وجود گرم بودن هوا شما میتوانید از پارک های آبی هیجان انگیز و مهیج لذت ببرید و تعطیلات تابستانی دلچسبی داشته باشید اما نکته ای که باید به آن توجه کنید آب و هوای تفلیس در اسفند ماه سرد و بادی است پس اگر در این ماه و تا واسط بهار میخواهید به عروس گرجستان بروید فراموش نکنید که آب و هوا را چک کنید و متناسب با ان چمدان خود را جمع کنید تا از سفر خود لذت بیشتری ببرید.

 

زبان مردم تفلیس

زبان مردم تفلیس هم مانند شهر باتومی همان زبان برگفته شده از زبان کارتولی،درواقع اکثر مردم گرجی از همین زبان استفاده میکنند.این زبان ریشه در فرهنگ شیرین و زیبای قفقاز دارد.

 

معماری جالب شهر تفلیس

یک نکته مهمی که باث مجذوب شدن توریست ها در شهر تفلیس شده، معماری جالب این شهر است.زمانی که به تفلیس میروید شاهد هم نشینی سازه های مدرن و مینیمال در کنار بنا های تاریخ  میشوید.

 

فرهنگ مردم گرجی و تفلیس

اگر مقصد تور سفر شما شهر باتومی یا تفلیس،بهتره که کمی راجب فرهنگ زیبای مردم گرجی بدانید تا بیشتر از سفر خود لذت ببرید.مردم گرجستان مردمی غیور و با غیرت که فرهنگ عمیقی پشت آنها قرار گرفته،این مردم به عنوان مردمی جنگجو و شجاع،مهمان نواز، زنده و عاشق زندگی ، باهوش وشوخ طبع در طول تاریخ شناخته شده اند.

کشور گرجستان از اون دسته کشور ها است که مردمش عاشق جمع شدن و جشن گرفتن به دلایل مختلف هستند.تفلیس و باتومی هم دو شهر محبوب هستند که در هرکدام از این شهر ها فستیوال ها های گوناگونی برگزار میشود که محبوب دل های گردشگران است.

جشنواره های شهر تفلیس فصلی هستند و هر فصل فستیوال مخصوص خودش را دارد.

جشن های بهاره گرجستان

حال و هوای تفلیس در این فصل مملو از رنگ و بو و شمایل بهاری که در دل شما مینشیند.

فستیوال های این فصل

 • جشنواره رنگ
 • گل
 • بستنی
 • استقلال
 •  

جشن های تابستانه گرجستان

تفلیس در فصل تابستان پذیرای فستیوال های پر تب و تاب موسیقی در سبک های متنوع که برخی از آنها د ر فضای بازار برگزار میشوند است.

 

جشن های پاییزه گرجستان

فستیوال های که در فصل پاییز اجرا میشوند در دسته فیلم و نمایش قرار دارند. اگر به فیلم و سینما علاقه مند هستید شهر تفلیس مقصد مناسبی برای سفر در فصل پاییز برای شما به حساب می آید. یکی دیگر از جشنواره های مهم فصل پاییز فستیوال پنیر که برای حمایت از کشاورزان و دامداران برگزار میشود. کشاورزان و دامپروران پنیر های خود را که هم ارگانیک و هم مرغوب است برای خرید و تست به نمایش میگذارند.

 

جشن های زمستانه گرجستان

جشنواره موسیقی جاز و ارتودکس از جشنواره هایی هستند که مردم را در این فصل در کنار یکدیگر جمع میکند.شما در این فستیوال شاهد برگزاری کنسرت های رنگا رنگ و پر شور که مخاطبان فراوانی از سراسر دنیا دارد میشوید.

 

جاذبه های گردشگری تفلیس

شهر تفلیس از سه طرف توسط کوه ها احاطه شده و همچنین رودی از میان شهر تفلیس عبور میکند که باعث شکل گرفتن ساحلی طولانی در این شهر زیبا شده است.شما در این منطقه زیبا با مکان های تاریخی جالب، طبیعت ، محله های قدیمی دیدنی ،تفریحات مدرن مثل پارک های آبی و غیره روبه رو هستید.

 

قلعه ناریکالا تفلیس

ناریکالا یکی از قدیمی ترین بنا های این شهراست که درواقع تاریخ و تمدن شهر را به عموم معرفی میکند. این دژ یکی از منطقه های توریستی تفلیس به حساب می آید که تماشای آن را به شما توصیه میکنیم.این بنا امضاء حکومت ساسانی در این شهر شناخته میشود; زیرا که در دوره ساسانی تفلیس جزوی از کشور ایران بوده و این قلعه محل فرمان روایی حکم رانان بسیاری در برحه های زمای مختلف بوده; همچنین درون این دروازه کلیسایی بانام سنت نیکلاس بنا شده که مربوط به دوره ۱۲ میلادی است. که نقاشی ها وحکاکی های فراوانی در آن نقش بسته اند.

 

کلیسای جامع

یکی از نماد های چشمگیر و دلنواز تفلیس کلیسای جامع آن است. این کلیسا رنگ و بوی تازه ای دارد زیرا که خیلی از زمان ساخته آن که به سال ۲۰۰۴ بازمیگردد نگذشته است.این کلیسا به چم انداز عروس زیبای گرجستان هم شناخته میشود. با سبک معماری پله پله و زیبای خود باعث چشم نواز شدن لاین اسکای شهر تفلیس شده است.

 

تله کابین سواری در تفلیس

میتوانید سوار تله کابین های تفلیس شوید و بر فراز آسمان های شهر سفر کنید و همینطور که از تماشای شهر از بالا لذت میبرید به تماشای مجسمه مادر و قلعه ناریکالا بروید.

 

مجسمه مادر تفلیس کجاست ؟

مجسمه مادر تفلیس به اسم کارتلیس ، در یک دست آن کاسه و در دست دیگر آن یک شمشیر قرار گرفته که کاسه نماد مهمانواز بودن مردم گرجی و شمشیر نماد مراقبت و دفاع از گرجستان است.

 

کلیسای سیونی تفلیس

یکی از بنای های مهم تاریخی تفلیس که تاریخچه آن به قرن پنج میلادی باز میگردد; متاسفانه کلیسای سیونی چندین بار بازسازی شده، داخل این کلیسا با نقاشی های دوره رنسانس تزئین شده است.

 

راهنمای سفر به تفلیس

اولین نکته برای سفر به تفلیس نیاز دارید یک سری قوانین گردشگری راجب گرجستان را بدانید.اما مهم ترن نکته داشتن یک مبلغ تعین شده پول برای هر شب اقامت در گرجستان است.شما برای این که اجازه ورود به کشور گرجستان را داشته باشید باید حد اقل به ازای هر شب اقامت در این کشور ۱۰۰ دلار پول همراه خود داشته باشید.یکی دیگر از نکاتی که باید به آن توجه داشت باشید توجه به آب و هوا این شهر،آب و هوا در این منطقه متغیر است باید قبل از سفر حتما آب و هوای شهر را در روز های اقامت خود چک کنید. سعی کنید قبل از سفر اطلاعاتی راجب مناطق گردشگری و مراکز خرید و تفریحی این منطقه کسب کنید تا در زمان خود صرفه جویی کنید.

 

مقصدی به صرفه

شهر تفلیس با این که یک مقصد اروپایی به شمار می آید اما با این حال نسبت به مقاصد اروپایی دیگر مقصدی به صرفه تر و مناسب تری به حساب می آید.

همانطور که پیش تر گفتیم تفلیس شهر سر زنده ای است که دارای تفریحات مهیج فراوانی می باشد، از جمله :

 • بالن سواری
 • شهر بازی
 • تفریحات آبی
 •  

واحد پول گرجستان

واحد پول گرجستان را با نام لاری میشناسند; البته واحد های کوچکتر لاری را تتری مینامند.هر صد تتری یک لاری است.

علامت نوشتاری لاری

واحد پول گرجستان را با نام لاری میشناسند; البته واحد های کوچکتر لاری را تتری مینامند.هر صد تتری یک لاری است.

 

برای سفر به تفلیس لاری داشته باشیم یا دلار؟

ما به شما توصیه میکنم برای خرج و مخارج و گذراندن روز های خود حتما با خود لاری ببرید; زیرا که چنج کردن پول  در صرافی ها برای شما ممکن است که سخت و وقت گیرباشد و همچنین برخی از صرافی ها ممکن است که کارمزد بسیار بالایی را از شما بگیرند.

© تمامی حقوق این سایت متعلق به آژانس مسافرتی سفرو میباشد.